Президент України Володимир Зеленський прибув до Фінляндії

У середу, 3 травня, президент України Володимир Зеленський приїхав з офіційним візитом до Фінляндії.

Про це проінформувала канцелярія президента Фінляндії.

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 3 травня 2023 року, відвідає Фінляндію з офіційним візитом на запрошення Президента Фінляндської Республіки Саулі Нііністе.

Офіційні переговори між президентом Нііністе та президентом Зеленським стосуватимуться оборонної боротьби України та підтримки України з боку Фінляндії, двосторонніх відносин між двома країнами та глобальної геополітичної ситуації. На завершення дискусій президенти проведуть спільну прес-конференцію” – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у робочому обіді в рамках офіційного візиту також візьмуть участь прем’єр-міністр Санна Марін і міністр закордонних справ Пекка Хаавісто. У програмі Президента Зеленського також зустріч зі спікером фінського парламенту Петтері Орпо.

У другій половині дня президент Нііністе проведе Північно-український саміт, у якому візьмуть участь президент Нііністе та президент Зеленський, а також прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон, прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре, прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен та прем’єр-міністр Міністр Ісландії Катрін Якобсдоттір.

Під час саміту обговорюватиметься ситуація із загарбницькою війною Росії в Україні, подальша підтримка України скандинавськими країнами, розвиток відносин України з ЄС і НАТО та ініціатива України щодо справедливого миру. Після офіційних обговорень відбудеться спільна прес-конференція.

Прем’єр-міністри Північних країн також матимуть двосторонні зустрічі з президентом Зеленським” – йдеться в повідомленні.

Також інформацію про візит Зеленського до Фінляндії підтвердив у своєму офіційному Facebook речник президента Сергій Нікіфоров.

Сьогодні Президент України – у Фінляндії. Володимир Зеленський проведе переговори зі своїм фінським колегою Саулі Нііністьо та спікером парламенту Фінляндії Петтері Орпо.
Президент також візьме участь у саміті Україна – Північна Європа. Зустріч лідерів України та п’яти країн Північної Європи організована для подальшої координації військової допомоги нашій державі, європейської та євроатлантичної інтеграції України. За результатами очікуємо спільну заяву.
На полях саміту Глава держави проведе окремі двосторонні зустрічі з прем’єр-міністрами Данії, Ісландії, Норвегії та Швеції”
– зазначив Нікіфоров.

Президент Нііністе та президент Зеленський востаннє зустрічалися в січні 2023 року, коли президент Нііністе відвідав Київ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *