Коронація Чарльза III останні новини: хто потрапив до “чорного списку” не запрошених, хто представлятиме Україну, організація, вартість

Як відомо, Чарльз III буде коронований 6 травня 2023 року на церемонії, яку проведе глава англіканської церкви, архієпископ Кентерберійський Джастін Велбі. Дружина Чарльза, королева-консорт Камілла буде коронована разом зі своїм чоловіком.

Про це повідомив у вівторок Букінгемський палац.

Букінгемський палац із задоволенням повідомляє, що коронація Його Величності Короля відбудеться в суботу, 6 травня 2023 року.

Церемонія коронації відбудеться у Вестмінстерському абатстві в Лондоні під керівництвом архієпископа Кентерберійського.

Під час церемонії його величність король Карл III буде коронований разом із королевою-консортом.

Коронація відображатиме роль монарха сьогодні та дивитиметься в майбутнє, водночас ґрунтуючись на давніх традиціях та красомі.

Подальші подробиці будуть оголошені згодом.” – йдеться в повідомленні.

Хто потрапив до “чорного списку” не запрошених

На коронацію Чарльза III Велика Британія запросила лідерів дружніх країн. Без запрошення залишилося 7 країн: серед них диктатори росії та білорусі.

Великобританія не надсилала запрошень на церемонію коронації Чарльза ІІІ лідерам росії, білорусі, Ірану, М’янми, Сирії, Афганістану та Венесуели.

Про це пише британське джерело інформаційної агенції Reuters.

ЛОНДОН, 2 травня (Reuters). Велика Британія не надсилала запрошень на церемонію коронації короля Чарльза лідерам Росії, Білорусі, Ірану, М’янми, Сирії, Афганістану та Венесуели, повідомило британське джерело у вівторок.

Були запрошені глави держав з інших країн, з якими Великобританія має повні дипломатичні стосунки, а також представники британських держав і заморських територій. Запрошення були надіслані високопоставленим дипломатам, а не главам держав Північної Кореї та Нікарагуа”, – йдеться в повідомленні.

Хто представлятиме Україну?

Україну на коронації Чарльза III представлятиме високоповажна делегація, сказав Дмитро Кулеба, зберігши інтригу.

На коронації Чарльза ІІІ, також буде присутня українська делегація. Але міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відмовився розповісти, хто увійде до її складу.

Про це він повідомив етері “Сніданку з 1+1” .

“Буде високоповажна українська делегація. Все буде красиво, представницьки та на рівні. Збережу інтригу для світських хронік”, – сказав Кулеба.

На запитання, чи Україна буде представлена “високою” особою, він відповів: “З точки зору зросту, так. Але статус також високий”.

Організація коронації Чарльза ІІІ

Святкування триватимуть 3 дні: все розпочнеться 6 травня, коли відбудеться хода до Вестмінстерського абатства та урочиста коронаційна служба. Церемонія коронації завершиться урочистим виходом королівської родини на балкон.

У другий день, 7 травня, британців очікує коронаційний концерт у Віндзорському замку. Дні з 6 до 8 травня будуть для Британії вихідними. Всю процесію показуватимуть на британському телебаченні.

Вартість Коронації

На масштабну подію піде така ж величезна сума: 250 мільйонів фунтів стерлінгів. Майже половина суми піде на безпекові заходи.

Про це пише британське видання Mirror.

Зазначається, що добре обізнаний інсайдер Міністерства внутрішніх справ сказав:

Лише безпека становитиме до 150 мільйонів фунтів стерлінгів, можливо, більше. Це шалена сума, але це одна з найбільших публічних подій у новітній історії

Будуть задіяні тисячі – багато хто працює понаднормово. Просто доставляння високопоставлених осіб у країну та їх розміщення — це сама по собі пекельна операція. Здебільшого з аеродромів їх вивозитимуть у супроводі поліції”.

Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *