Президенти Чехії та Словаччини прибули до Києва

Президент Чехії Петр Павел та президентка Словаччини Зузана Чапутова прибули до України. Про це президенти повідомили у своїх офіційних соцмережах.

Петр Павел опублікував спільне фото з Чапутовою, зазначивши, що обидва політики розуміють “цінність свободи і правосуддя”.

Переклад: “Важко бачити на власні очі, як українці платять найвищу ціну за неї. Кров’ю та життями своїх громадян. У війні з агресором вони захищають те, що ми всі маємо спільного. Ось чому ми будемо їх підтримувати”.

В свою чергу Зузана Чупатова також прокоментувала візит до України в своєму офіційному Facebook.

Я повертаюся до Києва менше ніж через рік після мого останнього візиту, який вплинув на все моє життя. Після цього візиту моє ставлення до війни не політичне, а глибоко людське. І я вірю, що це зворушило б усіх, незалежно від того, за якими джерелами інформації вони прагнуть стежити.
Реальність війни, від якої багато хто вже може відчувати втому, торкається нас навіть у той час, коли дехто навіть чути про неї не хоче. Завдяки тому, що останній рік демократичний світ не відводив погляду, сьогодні Київ – місто, яке функціонує майже нормально, а фронт перемістився на схід України, далі від наших кордонів. Деякі руїни поступово перетворюються на модульні будиночки, а дітей, яких викрали з них окупанти, повернули щасливішим родинам. Цей зсув означає, що наша допомога є значущою, наближає нас до миру та віддаляє від агресора. Сьогоднішні ганебні атаки на деякі українські міста, зокрема Дніпро чи Умань, у яких загинули невинні мирні жителі, нагадують нам, що ми не можемо дозволити собі дивитися вбік.
Місця, охоплені війною, переживають травми, які дуже важко вилікувати, жахи, які неможливо забути. Люди втрачають своїх близьких, яких ніхто не може їм повернути. Я розумію, що багатьом із нас важко це уявити й відчути в повній мірі, тому що більшість із нас ніколи не відчували нічого подібного. Я також тут із президентом Павлом, щоб ми ніколи не пережили нічого подібного
“, – написала Президентка Словаччини.

Це перший візит Павела до України на посаді Президента Чехії. Тоді ж була домовленість, що він поїде разом із Президенткою Словаччини, яка вже бувала в Україні після початку повномасштабної війни.

Під час візиту президенти зустрінуться з Володимиром Зеленським та низкою інших посадовців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *