Країни Нато можуть надати Україні сучасні літаки для самооборони, – Столтенберг

Союзники по НАТО не втручатимуться у війну, яку росія розв’язала проти України, але Альянс може надати Україні сучасні бойові літаки для самозахисту.

Про це заявив у понеділок, 13 лютого, під час пресконференції у Брюсселі секретар НАТО Єнс Столтенберг.


“Союзники НАТО не втручатимуться у війну, яку Росія розв’язала проти України, але Альянс може надати Україні сучасні бойові літаки для самозахисту. Йдуть постійні обговорення та розмови всередині Альянсу щодо того, які типи військових систем ми маємо передати. Тривають дискусії щодо питання про літаки. І я очікую, що завтра це також розглядатиметься на зустрічі тут, у Брюсселі”, – повідомив генсек НАТO

Також цього він додав, що окрім обговорення постачання нових типів озброєння, партнери України мають зосередитися на тому, щоб узгоджена раніше зброя “працювала належним чином”.

Але окрім обговорення нових платформ, ми повинні бути надзвичайно зосередженими на тому, аби вже передані Україні можливості працювали так, як потрібно”, – сказав Столтенберг і уточнив, що передані системи ППО і артилерія повинні мати достатню кількість боєприпасів, проходити технічний огляд і мати запчастини для ремонту.

За його словами, це все створює величезне логістичне завдання, яке вимагає величезний об’єм постачання на щоденній основі.

Читайте також. Міністр оборони України Олексій Резніков зустрівся у Києві із президентом Парламентської асамблеї НАТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *