Міністерство культури Польщі допоможе у диджиталізації музейних фондів України

В музейні фонди прийде диджиталізація.

У межах співпраці Міністерства культури та національної спадщини Польщі, Solidarity Fund PL та Міністерства культури та інформаційної політики України у 2022 році було розпочато проєкт «Впровадження електронної системи реєстру Музейного фонду України». Відповідний меморандум про співпрацю підписано Фондом міжнародної солідарності та МКІП. Про це повідомив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Про це повідомили на сайті Урядового порталу.

«Реалізація цього проекту дозволить розуміти статус та місцезнаходження кожного об‘єкту, зробить автоматизованою підготовку документів для переміщення, створить інтероперабельність з іншими реєстрами держави та європейськими культурними спільнотами. Працюємо задля збереження нашої спадщини», – розповів Олександр Ткаченко.

Зазначається, що Державна частина Музейного фонду України наразі налічує понад 12 мільйонів об’єктів. З початком повномасштабної війни потреба в диджиталізації музейних ресурсів України стала нагальною. Разом з обстрілами, пограбуваннями та руйнуваннями музеїв, знищується облікова документація, яка містить всю важливу інформацію про музейні цінності.

У Міністерстві додали, що буде створено відповідний електронний реєстр та проведені відповідні навчання фахівців, які з ними працюватимуть. Музеї чи установи, що уповноважені на зберігання об’єктів державної частини Музейного фонду України, зможуть самостійно інтегрувати до реєстру дані про музейні предмети, які в них зберігаються, реставруються, перевозяться або були втрачені.

Реєстр взаємодіятиме з державними, міжнародними системами та сервісами для отримання дозволів на вивезення культурних цінностей для подальшої інтеграції України в мистецьку спільноту Європи.

Також дані оприлюднять в інтернеті для популяризації українського мистецтва та музейних колекцій.

Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *