ЄС відкрив у Польщі енергетичний хаб для доставлення екстреної допомоги Україні

Європейський Союз відкрив у Польщі енергетичний хаб rescEU, який стане логістичним центром для доставлення екстреної енергетичної допомоги Україні на тлі ракетних атак рф по енергетичній інфраструктурі.

Про це проінформували на сайті представництва Європейського Союзу в Україні.

Зазначається, що Європейський Союз виділив Польщі 114 мільйонів євро на придбання генераторів для забезпечення енергетичного резерву rescEU. В якості першого кроку, в Україну буде доставлено 1000 нових генераторів із польського резерву rescEU на додаток до 1400 генераторів і мільйонів одиниць енергетичного устаткування, які були вже запропоновані через Механізм цивільного захисту ЄС.

Хаб використовується для доставки електрогенераторів до України, допомагаючи країні підтримувати постачання електроенергії в розпал навмисних російських атак на її енергетичну інфраструктуру. Генератори, які постачаються з ЄС, можуть бути різної потужності: від невеликих, здатних забезпечити електроенергією окремі домогосподарства, до набагато потужніших моделей, придатних для забезпечення роботи громадських об’єктів і життєво важливих комунальних послуг, таких як лікарні та центральні теплові пункти.

“Відкриваючи новий енергетичний хаб rescEU для інших донорів, ми можемо значно збільшити обсяг безоплатної енергетичної допомоги для України в найтемнішу для неї годину. Я хочу подякувати Польщі за активну позицію та лідерство. З першого дня війни ми працювали пліч-о-пліч з польською владою для забезпечення швидкого та організованого постачання життєво необхідної допомоги з усієї Європи до України”, – зазначив Комісар ЄС з питань врегулювання криз Янез Ленарчич.

Цей європейський хаб дозволить міжнародним партнерам і приватному сектору спрямовувати свої пожертви, а ЄС надасть повне фінансування транспортних послуг для доставлення допомоги з хабу до України.

Читайте також. Скільки  у Польщі витратили на допомогу українським біженцям за 2022 рік 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *