У Відні скасували концерт російського піаніста, який підтримує вторгнення росії в Україну

Концертна зала Konzerthaus у Відні скасувала концерт російського піаніста Дениса Мацуєва, призначений на 16 лютого.

Про це повідомив у своєму Telegram Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Причини скасування концерту не уточнюються.

Також на сайті Міністерства культури зазначили, що раніше європейські та американські зали неоднаразово скасовували концерти Дениса Мацуєва та деяких інших російських виконавців, які публічно підтримали військову агресію в Україні.

Хочу ще раз нагадати, що культура – це зброя. Особливо це підкреслюють у рф. Але цивілізований світ не може мати нічого спільного з вбивцями українців. Адже росіян їхня «велікая культура» так нічому доброму і не навчила”, – сказав Олександр Ткаченко.

Денис Мацуєв у 2014 році підписався під відкритим листом на підтримку анексії Криму, а також він неодноразово висловлювався зі схваленням політики путіна, зокрема щодо України. Піаніст входив до ініціативної групи з висунення путіна кандидатом в президенти 2018 року та до робочої групи з підготовки поправок до Конституції росії.

Після початку повномасштабної війни в Україні швейцарський Фонд Сергія Рахманінова виключив Мацуєва зі своєї ради. У Латвії Мацуєв разом із низкою інших прокремлівськи налаштованих російських діячів культури оголошено персоною нон-ґрат. 

Замість Мацуєва, 16 лютого концерт зіграє французький піаніст Олександр Канторов, який засуджує російську агресію та був учасником благодійних концертів на допомогу Україні.

Читайте також. В Естонію не пропустили російський потяг з написом “русский мир”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *