Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець прокоментував ситуацію щодо розпуску місії ООН в Оленівці

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець прокоментував ситуацію щодо розпуску місії ООН в Оленівці.

Про це він говорив в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

Розпуск місії щодо встановлення фактів теракту в Оленівці, під час якого загинули десятки українських військових, є черговою демонстрацією посередницько-нейтральної позиції ООН, зазначив уповноважний Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець в ефірі телемарафону.

Він додав, що від початку багато не очікував від цієї місії, оскільки до її складу обрали трьох симпатиків РФ. Він також очікував, що Росія не надасть гарантій безпеки місії.

Уповноважений зазначив, що після того, як міжнародна місія була створена, представники української влади надсилали офіційні запити до ООН щодо її діяльності. За словами Омбудсмана, він був готовий поїхати на зустріч із доказами про те, що відбулося в Оленівці, представити їх, щоб запустилася хоч якась робота.

“Україна публічно казала, що ми готові сприяти, створити всі умови, будь ласка, приїжджайте. Але пʼять місяців минуло — і нічого. Через речника Генсека ООН ми дізналися про те, що він вирішив розпустити цю місію. Але якщо вона вже була створена, то принаймні хоч якусь роботу зробіть. І якщо ви не отримали гарантій безпеки, то публічно скажіть, що РФ вас не допустила, що ви її засуджуєте“, — сказав Лубінець.

Раніше у Julia News повідомляли про те що Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш розпустив місію зі встановлення фактів вибуху в Оленівці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *