Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш розпустив місію зі встановлення фактів вибуху в Оленівці

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш розпустив місію зі встановлення фактів вибуху в Оленівській колонії 29 липня 2022 року, внаслідок якого загинули десятки українських військових.

Про це повідомив речник генсека Стефан Дюжаррик пише Укрінфром.

Таке рішення Гутерреш пояснив браком умов, необхідних для розгортання місії на місці.

Створення місії було оголошено 3 серпня на запит урядів України та російської федерації.

Генеральний секретар подякував генералові Карлосу душ Сантушу Крузу, який був призначений керівником місії, та іншим її представникам за їхню готовність виконати це завдання.

Також генеральний секретар ООН закликав до повного дотримання міжнародного гуманітарного права й норм у галузі прав людини, зокрема щодо захисту цивільних осіб та поводження з військовополоненими.

Під час вибуху в ніч проти 29 липня, який пролунав на території колишньої виправної колонії в смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, була знищена будівля, де утримували українських військовополонених.За даними російської сторони, загинуло близько 50 українських захисників, ще понад 70 дістали тяжкі поранення.

Жоден працівник колонії, бойовик “ДНР” чи російський військовий, які здійснювали охорону приміщення, згідно з коментарями російської сторони, внаслідок вибуху не постраждав.

Генеральний секретар ООН призначив бразильського генерала Карлоса душ Сантуша Круза керівником місії з розслідування вибуху.

росія не дала місії можливості розпочати свою роботу.

Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *