Російські хакери намагалися отримати доступ до ядерних лабораторій США – Reuters

Спроби кібератак збіглися в часі із заявами Путіна про готовність застосувати ядерну зброю та візитом експертів ООН на Запорізьку АЕС.

Команда російських хакерів, відома як Cold River (“Холодна річка”), намагалася здійснити атаку на три ядерні дослідницькі лабораторії в США.

Про це повідомляє Reuters.

“У період із серпня по вересень, коли президент Володимир Путін заявив, що Росія готова використати ядерну зброю для захисту своєї території, Cold River завдала ударів по Брукхейвенській (BNL), Аргоннській (ANL) і Ліверморській національній лабораторіям Лоуренса (LLNL), згідно з даними в Інтернеті. показав, як хакери створюють підроблені сторінки входу для кожної установи та надсилають електронні листи науковцям-ядерникам, намагаючись змусити їх відкрити їхні паролі” – йдеться в повідомленні.

Reuters не вдалося дізнатися, чому саме ці лабораторії були ціллю і чи були спроби вторгнення успішними.

За словами дослідників кібербезпеки та західних урядовців, Cold River активізувала свою хакерську кампанію проти союзників Києва після вторгнення до України.

Кібератака на лабораторії США також збіглася в часі з візитом експертів ООН на контрольовану росією територію України, щоб перевірити найбільшу атомну електростанцію в Європі в окупованому Енергодарі та оцінити ризик радіоактивного забруднення на тлі інтенсивного бомбардування поблизу.

Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *