Королева Данії відмовилася бути патронессою Премії Ганса Крістіана Андерсена через призначення російської ілюстраторки головою журі.

Королева Данії Маргрете II відмовилася патронувати Премію з дитячої літератури ім. Ганса Крістіана Андерсена на знак протесту проти очолення журі представницею росії. Про це повідомляють у Royal Central.

Зазначається, що декілька країн марно намагалися усунути Анастасію Архипову, суперечливу лідерку змагань. Тепер ситуація загострилася після рішення королеви Маргрете відмовитися від патрона премії.

Також додають що, це питання розділило Міжнародну раду з молодіжної книги, яка кожні два роки вручає премію Ганса Крістіана Андерсена. 

Норвегія, Швеція, Фінляндія та країни Балтії хочуть усунути пані Архипову з поста лідера, і цього тижня вони отримали королівську печатку від Данії.

Королівський дім Данії повідомив Раду, що королева Маргрете відмовилася від патрона нагороди. Премію також вилучили зі списку іноземних патронатів королеви на веб-сайті Королівської родини.

Додамо, що Julia News раніше повідомляли про призначення росіянки головою журі премії Ганса Крістіана Андерсена, яке обурило українців.

Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *