“Це ігнорування геноциду українців” : призначення росіянки головою журі премії Ганса Крістіана Андерсена обурило українців.

На 38-му Всесвітньому конгресі Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY) обрали президента журі престижної премії імені Ганса Крістіана Андерсена. Нею стала росіянка Анастасія Архіпова.

На це звернула увагу журналістка та дитяча письменниця Ольга Русіна 27 грудня у Twitter.

“Їм це настільки не тисне, що Анастасія Архіпова буде головою журі аж до 2024 року. Цікаво, скільки дітей в Україні Росія вб’є за цей час? Колись я мріяла що одного дня і сама отримаю цю премію. Тепер, коли я думаю про неї, то відчуваю лише огиду”, – написала вона.

Призначення росіянки також обурило українських користувачів соцмереж.

“Чи відомо вам про вбивство російськими окупаційними військами українського дитячого письменника Володимира Вакуленка? Якими моральними принципами ви керувались, коли обирали росіянку головою журі? Чи розумієте ви, що ігноруєте геноцид українців, який влаштовує рф?” — прокоментував вибір премії ілюстратор з Києва.

Фото: ibby.org

Архіпова — членкиня московської спілки художників. Вона працює професором московської художньо-промислової академії ім. Строганова. З 2016 по 2020 роки була членкинею журі премії Андерсена та ще багатьох інших. Тепер вона президент премії.

Також до складу журі входять представники з Мексики, США, Великої Британії, Аргентини, Австрії, Лівану, Німеччини, Фінляндії, Китаю, Словенії та Франції.

26 грудня, на офіційному сайті IBBY опублікували заяву під назвою “Заява IBBY щодо українського конфлікту”

“Наші думки з нашими друзями та колегами в IBBY Ukraine, в Арсеналі
Книжковий фестиваль — усі вони працюють над тим, щоб об’єднати дітей і книгу.
Ми також повинні згадати наших друзів і колег з IBBY Russia в Москві та
у Санкт-Петербурзі, коли вони намагаються вирішити цю трагічну ситуацію. IBBY в першу чергу підтримує дітей, чиє фізичне та розумове
здоров’я під загрозою через цю війну, в якій вони абсолютно невинні
– заявили на сайті IBBY.

Премія імені Ганса Крістіана Андерсена — міжнародна премія, яку вручають за видатний внесок у дитячу літературу найкращим письменникам і художникам-ілюстраторам дитячої книги. 2010 року її отримала британська авторка книг про Гаррі Поттера, Джоан Роулінг.

Премія автора вручається з 1956 року, а премія ілюстратора – з 1966 року. Премія складається із золотої медалі та диплома, які вручаються на святковій церемонії під час Конгресу IBBY, який проходить раз на два роки.

Для авторів дитячої літератури премія Андерсена є найпрестижнішою міжнародною нагородою. Часто її називають “Нобелівською премією для дитячої літератури”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *