На Запорізьку АЕС приїхав соратник Путіна.

ЗАЕС – найбільша в Європі атомна станція, яка має шість енергоблоків, до повномасштабного вторгнення вона забезпечувала близько п’ятої частини електроенергії в Україні.

28 грудня, на Запорізьку АЕС приїхав соратник Путіна Сергій Кирієнко.

За його словами він нібито прибув з метою перевірити безпеку об’єкта та умови співробітників.

Заступник голови адміністрації президента РФ Володимира Путіна і колишній глава “Росатому” Сергій Кирієнко відвідав захоплену окупантами Запорізьку АЕС.

Про це у своєму Telegram каналі повідомив поплічник росії, призначений представником “адміністрації” Запорізької області Володимир Рогов.

“Найбільшу увагу було звернуто на питання забезпечення безпеки станції, а також на заходи, які прийняті для підвищення надійності та працездатності АЕС, а також на умови роботи співробітників “Росатому”, — написав він.

Нагадаємо, що 4 березня російські війська захопили Запорізьку АЕС та місто-супутник Енергодар. З того часу, росія відмовляється створювати демілітаризовану зону навколо АЕС. Атомна станція не раз зазнавала обстрілів з боку окупантів.

На початку вересня до Атомної електростанції прибула місія МАГАТЕ ( Міжнародне агенство з атомної енергії). Та очікуваних результетатів для України, а саме – виведення звідти російських віцйськ – досягти не вдалося.

У листопаді, рада керуючих МАГАТЕ ухвалила третю резолюцію із закликом РФ притинити всі дії на українських ядерних реакторах.

Також 13 грудня, МАГАТЕ повідомили, що на Запорізькій АЕС будуть працювати мобільні котельні на дизенльному паливі для запобігання замерзанню критичних систем станції у зимовий період.

«На станції тривають роботи з випробування та введення в експлуатацію мобільних котелень на дизельному паливі, які мають запобігти замерзанню критичних систем ЗАЕС у зимовий період та забезпечити обігрів робочого середовища для її персоналу», – йдеться у звіті організації.

В агентстві зазнчають, що мобільні дизельні котельні потужністю 1-3 МВт встановлені та працюють на одному з енергоблоків, ще кілька інших розміщені в інших місцях на майданчику станції.

За даними МАГАТЕ, ЗАЕС має 20 стаціонарних аварійних дизель-генераторів, які перебувають в режимі очікування та готові забезпечити електроенергію, якщо не буде зовнішнього живлення.

«Однак, щоб підвищити здатність справлятися з такою втратою електроенергії за межами підприємства, зараз також розгортаються мобільні дизельні генератори як запобіжний захід. Два таких мобільних генератора вже підключені до одного блоку і перебувають в режимі очікування. Кілька інших мобільних генераторів мають бути випробувані та підключені до інших реакторних блоків», – повідомляє агентство.

Раніше президент Володимир Зеленський повідомляв у інтерв’ю французьким телеканалам TF1 та LCI, відповідаючи на питання, чи готова Росія застосувати ядерну зброю те, що на території ЗАЕС перебуває 500 окупантів у них вибухівка та вони всі озброєні.

«Це слабкість. Ще раз: застосування ядерної зброї в наш час, без жартів, це серйозне питання, говорить про неадекватність і слабкість. Це третя світова війна. Це мільйони жертв. Це перетворення в руїни того чи іншого міста, держави і світу. Це повна неадекватність, це хворі на голову люди. Це неадекватні люди, їм треба до лікаря, а не до суспільства йти», – сказав Зеленський.

Коментуючи ситуацію на Запорізькій АЕС, президент відзначив, що наразі все залежить від того, як поведуться терористи, що захопили станцію.

«Там 500 бойовиків, у них вибухівка, вони всі озброєні, вони видають їжу, воду по годинах технічному персоналу. Станція не працює. Чи може бути вибух? Залежить від людей, які всередині. Я вважаю, залежить все від цих 500 бойовиків», – сказав Зеленський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *