News Gard виявило 614 творених ШІ сайтів, які маскуються під новинні та інформаційні

Моніторингове агентство NewsGuard виявило 614, створених штучним інтелектом, які маскуються під новинні та інформаційні сайти. Вони працюють практично без контролю людини, тексти генеруються ботами, що створює можливості для поширення дезінформації.

Про це йдеться на офіційному сайті агенції.

На сьогодні команда NewsGuard виявила 614 ненадійних новинних та інформаційних вебсайтів, згенерованих штучним інтелектом, позначених як “UAINS», що охоплює 15 мов: арабську, китайську, чеську, голландську, англійську, французьку, німецьку, індонезійську, італійську, корейську, португальську, іспанську, тагальську, тайську та турецьку”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, сайти зазвичай мають загальні назви, як-от iBusiness Day, Ireland Top News і Daily Time Update, які для споживача здаються визнаними новинними сайтами.

Сайти працюють практично без контролю з боку людини та публікують статті, написані переважно або повністю ботами — а не представлення традиційно створеної та редагованої журналістики під наглядом людини. Сайти випустили десятки, а в деяких випадках сотні загальних статей на низку тем, включаючи політику, технології, розваги та подорожі. Статті іноді включали неправдиві твердження, зокрема про політичних лідерів (див. приклад нижче щодо прем’єр-міністра Ізраїлю). Інші неправдиві твердження стосуються містифікацій зі смертю знаменитостей, сфабрикованих подій і статей, які представляють старі події так, ніби вони щойно відбулися”, – пишуть у News Gard.

Аналітики додають, що у багатьох випадках моделлю доходу для цих вебсайтів є програмна реклама, за якою індустрія рекламних технологій розміщує рекламу незалежно від природи чи якості вебсайту. У результаті провідні бренди ненавмисно підтримують ці сайти.

Читайте також. Стрічку Михайла Пеньєвського про Різдво під час війни відзначили на конкурсі ШІ-фільмів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *