Україна передала Катару список з іменами понад пів тисячі дітей, яких утримують у росії

Україна передала уряду Катару список з іменами 561 дитини, яких утримують у росії.

Про це проінформував в офіційному Facebook Уповноважений Верховної Ради з прав людин Дмитро Лубінець.

Ми передали Катару список з іменами 561 української дитини, який уже в російської сторони! За два дні маємо низку результатів перемовин у Катарі. Також вкотре спростую пропаганду РФ: перемовини ми ведемо за посередництва Катару, прямих переговорів України з Росією – не було”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що також Україна передала Катару список з даними дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, яких у рф може бути понад 3600.

“Юридично між біологічними батьками й офіційними всиновлювачами чи піклувальниками немає різниці. Тому РФ зобов’язана повертати дітей, незалежно від їхнього статусу”, – пише Лубінець.

Також, обговорили питання цивільних заручників. Катар погодився брати участь у перемовинах з рф щодо їхнього повернення.

“Питання повернення додому цивільних, яких незаконно утримує РФ, – постійно у фокусі нашої роботи на міжнародну спільноту. Так, Катар погодився брати участь у перемовинах з РФ щодо повернення цивільних громадян, які були незаконно затримані Росією”, – додав Уповноважений Верховної Ради з прав людини.

Дмитро Лубінець наголосив, що не розголошує деталі повернення дітей: Наша позиція така: коли діти в Україні, тоді ми публічно повідомляємо про їхнє повернення”.

Читайте також. На підконтрольну територію України повернули сім’ю із двома дітьми 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *