В Казахстані судять ексміністра економіки за вбивство дружини


9 листопада 2023 року колишній міністр національної економіки Куандик Бішимбаєв побив дружину в ресторані “Bau” в Астані. Жінка померла до приїзду швидкої. Після цього в МВС підтвердили затримання Куандика Бішимбаєва .

Про це пише Міжнародне інформаційне агенство “KazInformation”

Бішимбаєв обіймав посаду міністра національної економіки Казахстану з травня до грудня 2016 року. У січні 2017 року його затримали за підозрою у неодноразовому отриманні хабарів у особливо великому розмірі, але через півтора року достроково випустили з-під арешту.

Зазначається, що на зустрічі 15 листопада минулого року глава держави Касим-Жомарт Токаєв повідомив міністру внутрішніх справ, щоб справу Бішимбаєва взяли на особливий контроль.

“Закон однаковий для всіх. Справедливість у суспільстві буде встановлена ​​лише тоді, коли наші громадяни будуть спільними зусиллями зміцнювати верховенство права. Справедливий Казахстан – це країна, де панує закон і порядок” , – сказав Президент Республіки Казахстан.

11 січня цього року столичний суд продовжив термін тримання під вартою Куандика Бішимбаєва на 2 місяці, а 26 лютого справу Куандика Бішимбаєва передали до суду.

1 березня призначено дату попереднього засідання у справі Куандика Бішимбаєва. 11 березня в спеціалізованому міжрайонному суді з кримінальних справ Астани відбулося попереднє засідання у справі. Підготовче засідання продовжилося 12 березня.

27 березня в столичному спеціалізованому міжрайонному суді з розгляду кримінальних справ відбувся відбір присяжних у справі Бішимбаєва.

На засіданні суду 29 березня як свідок виступив брат загиблої Айтбек Амангель, який розповів про те, як почалися перші бійки між Куандик Бішимбаєвим і Салтанат Нукенова, і показав фото жінки з побитим обличчям.

На судовому засіданні 1 квітня обвинувачений Куандик Бішимбаєв, вибачився перед родичами Нукенової.

Також суд заборонив сторонам у справі ексміністра Куандика Бішимбаєва висловлювати свої думки в соціальних мережах.

“Хочу сказати учасникам процесу, що ваші слова в ЗМІ після судових засідань можуть бути розцінені як тиск на суд. У зв’язку з цим раджу всім учасникам процесу утриматися від подібних дій. Реалізуйте свої права в залі суду. Адже дії поза межами судового засідання можуть вплинути на думку присяжних у засіданні та можуть вплинути на об’єктивний розгляд кримінальної справи. У зв’язку з цим вважаю за необхідне задовольнити подання прокуратури” , – сказала суддя Айжан Кульбаєва.

Відразу після початку судового засідання захисники Бішимбаєва поскаржилися на публікацію матеріалів кримінальної справи в ЗМІ та соціальних мережах і просили суд вжити заходів. Але прокурор сказав, що судове засідання ведеться в прямому ефірі, тому ця заява є безпідставною.

Суддя попередила захисників. Виявилося, що вони ввели в оману суд та учасників процесу.

У виданні зазначили, що адвокати Бішимбаєва подали клопотання про показ деяких фотографій з місця події. Захисник показав ці фото всім учасникам суду. Однак адвокат потерпілої сторони зазначив, що фотографії, які використовували адвокати Бішимбаєва в процесі, були зроблені 28 березня 2024 року, а сам інцидент стався 9 листопада 2023 року.

“Ви ввели суд та інших учасників процесу в оману тим, що фотографії взяті з протоколу. Насправді ви показали інше фото. Через те, що ви вводите суд в оману, суд при винесенні остаточного рішення по справі вживе відповідних заходів”, – сказала суддя Айжан Кульбаєва.

Вбивство дружини ексміністра викликало резонанс у суспільстві. Зокрема, молодіжний рух “Жана адамдар” (“Нові люди”) закликав виходити на вулиці з гаслами проти насильства. А петиція проти сімейно-побутового насильства, в якій просять посилити покарання за насильство щодо жінок та дітей, на ранок 15 листопада набрала вже понад 63 тисячі підписів.

На разі суд триває, а соціальні мережі казахів заполонив флешмоб з тегами #ЗаСалтанат і #ВесьКазахстан.

Читайте також. У Фінляндії 12-річний хлопець почав стрілянину в школі 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *