У Хмельницькому відбулася презентація фільму “Провідник”Волох”

У Хмельницькому відбулася презентація документального фільму “Провідник “Волох”, який розповідає про діяльність УПА на теренах області.

Журналістка Julia News Юлія Лемешева побувала на прем’єрі фільму та поспілкувалася з акторами.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Сюжет побудований на дослідженнях повстанського руху, які висвітлені в одному з розділів книги «Для тебе, свята Україно». Її написав у співавторстві режисер та сценарист стрічки, директор Хмельницького обласного літературного музею Василь Горбатюк.

Головний герой документального фільму – керівник Дунаєвецького надрайонного проводу Організації Українських Націоналістів Петро Щербатий. У стрічці розповіли про його життєвий шлях та боротьбу проти окупаційної влади у 1941-1945 роках.

Петра Щербатого у фільмі зіграв керівник Дунаєвецького туристичного краєзнавчого центру Ігор Хитрюк.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Це потрібно пережити серцем і це потрібно переболіти. І це не просто так, насправді для того, щоб зіграти головного героя це потрібно було думати потрібно було переживати, потрібно читати було “Вісті з терену”. Я їх дуже багато перечитав здогадок і тому подібне. Це дуже важка дослідницька робота, яка тривала не один рік”, – розповів Ігор Хитрюк.

Василь Горбатюк розповів, що створення стрічки «Провідник «Волох» відбувалося без залучення великих коштів, адже попри подачу заявки на грант від держави, грантових коштів на реалізацію проєкту виграти не вдалось.

Без коштів.., але це нас не зупинило, навпаки це надало якогось знаєте завзяття. Ні ми зробимо! Ми не відступимо від свого задуму і нас підтримали люди ..”, – зазначив Василь Горбатюк.

Я горджуся тим, знаєте чому? Тому, що кожен, хто є в титрах і, кого навіть немає в титрах він допоміг нам. Він повірив в ту ідею, яку ми пропагували і жодна з політичних партій, жоден із фондів не мали на нас впливу.. ми вільні люди. Розумієте?”, – розповів Ігор Хитрюк.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Також Одну із ролей у документальній стрічці зіграла онука Петра Щербатого – Лідія Бондарчук.

“Це важливо, історію, щоб знали усі наші діти, онуки, вся наша родина, вся наша Україна”, – сказала пані Лідія.

Наступний показ фільму “Провідник “Волох” відбудеться у Дунаївцях, а далі – по всій області. Автори зазначають, що планують зробити показ стрічки благодійним. Кошти будуть передавати на закупівлю необхідних речей для військових.

Матеріали зібрала та опублікувала

Юлія Лемешева

Відео: YouTube| JULIA NEWS| У Хмельницькому відбулася презентація документального фільму “Провідник “Волох”

Читайте також. Японська співачка виконала гімн ОУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *