У Хмельницькому відбулася виставка фотохудожника Андрія Півня “Мінливість. Диптихи”

Нещодавно, у Хмельницькому відбулася дебютна виставка фотохудожника Андрія Півня з міста Дружківка, що знаходиться у Донецькій області . Усі охочі могли познайомитись з мистецтвом та поспілкуватися із автором світлин.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Його творчий доробок розсічений війною. У рідному містечку він вільно знімкував життя, як воно є, і це ми можемо спостерігати у монохромній серії, яка транслюється на стіну. Він фіксував миті радощів, безглуздя й щирого подиву. Він записував історію крізь об’єктив і незашорений погляд майстра, не вириваючи з цього путівника жодної сторінки. Його, як справжнього дослідника, цікавило все до дрібниць. Але повномасштабне вторгнення занулило лічильники та запустило нову історію – у Хмельницькому“, – пише в прес анонсі науковиця хмельницького художнього музею Ольга Нікітіна.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Журналістка Julia News Юлія Лемешева побувала на заході, поспілкувалася із митцем та його роботами.

Виставка мала назву “Мінливість. Диптихи” та складалася з двох частин: перша це чорнобілі світлини, які демонструвалися на проекторі, виконані у стилі вуличної фотографії. Друга власне самі фото-диптихи частина з яких вже була створена в Хмельницькому.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

“Фотографія – це мить, вирвана із життя, але інтуїтивно, дивлячись на роботи ми розуміємо, що була мить до – буде і після. Ми розуміємо, що тоді, коли це сталося: була така пора доби, був такий запах, був такий інтершум. Це було..І це залишається на багато-багато років”, – зазначила директорка хмельницького художнього музею Ольга Долінська.

Привітати митця із дебютом прийшли також друзі, рідні та колеги.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Але це було так. Спочатку це були проби, потім більш впевнено, потім він уже захопився так, що просто не може буз цього. Так, що він поступово йшов. Ну то так воно й буває.. Набуваючи професіоналізму ти стаєш більш впевненим, ну і зростає отой знаєте такий азарт, таке от бажання далі і далі і далі творити”, – розповів батько митця а також художник Володимир Півень.

Окрім цього Володимир розповів, що у Хмельницькому відкрив артцентр, де проходять різні заходи для дітей та дорослих пов’язані з мистецтвом та культурою.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Творити Андрій Півень почав з 2010-11 років Свою діяльність, захоплення й любов присвятив рідній Дружківці,де жив із родиною. Саме у цьому містечку на Донеччині він відкрив для себе вуличне знімкування. Провінційне щодення, натхненне історіями мешканців, скверів дворів та гостей вулиць.  

Сам автор каже, що дуже задоволений та вдячний тому, як його прийняв Хмельницький. І для нього важливо, щоб глядачі змогли віднавйти свої сенси у його роботах.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Тут представлена концептуальна фотографія, яка має знаково символічну таку систему, де кожний глядач, споглядаючи знаходить власні сенси: я ставив таке завдання. Зрозуміло, що автор теж закладає, якісь сенси, але це розраховано на те, щоб кожний шукав своє і знаходив”, – розповів фотохудожник та автор виставки Андрій Півень.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

У Хмельницькому виставка “Мінливість. Диптихи” триватиме впродовж місяця, кожен охочий може прийти та познайомитися із творчістю митця.

Матеріали зібрала та опублікувала

Юлія Лемешева

Відео: YouTube| JULIA NEWS| У Хмельницькому відбулося відкриття фотовиставки Андрія Півня “Мінливість. Диптихи”

Читайте також. У Хмельницькому відкрилася виставка художника з Бахмута Сергія Садчикова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *