У Хмельницькому відбулася презентація книги Анастасії Федченко “Вони перемогли”

Насправді ця книга не про війну – вона про перемогу. Кожна історія, описана в ній, варта того, щоб стати символом нашої спільної перемоги. І ми її неодмінно здобудемо!”

(В.Залужний в передмові до книги)

8 вересня у Хмельницькому відбулася презентація книги журналістки Анастасії Федченко “Вони перемогли”. Модерувала захід українська письменниця Тетяна Безушко.

Герої та героїні цієї книжки – ветерани АТО, які у 2014 році пішли на фронт відстоювати українську незалежність, наперекір долі вижили й зараз власним прикладом надихають тих, хто на лінії вогню так само виборює нашу свободу сьогодні.

Одинадцять історій життя непересічних українців, героїв російсько-української війни, які живуть та перемагають всупереч понівеченим тілам та зраненим душам”, – йдеться в прес анонсі.

Журналістка “Julia News” Юлія Лемешева побувала на презентації книги та змогла поспілкуватися з авторкою Анастасією Федченко.

Авторка розповіла, що книга вийшла пізніше ніж планувалося.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Вона вийшла пізніше ніж мала, тому що вона мала вийти приблизно у квітні 2022 року, можливо в травні, але не вийшла через повномасштабне вторгнення російської федерації й вийшла торік в липні трохи пізніше ніж мала б бути, але надрукована в типографії в Харкові, який тоді активно обстрілювався.. Я коли відкрила і побачила, що це Харківська типографія в мене знаєте на секундочку аж серце зупинилось“, – говорить Анастасія Федченко.

Загалом на написання книги пішло приблизно 1 рік часу. Тут розповідається 11 історій(8 про чоловіків та 3 про жінок) про людей, котрі отримали різні поранення і змушені були починати життя заново. Ідея розповісти читачу про ці події прийшла до авторки у момент, коли вона разом із чотирма хлопцями підіймалися на Говерлу “і в них на чотирьох була одна нога”.

Анастасія каже, що жалість і співчуття у спілкуванні з військовими – це табу.

Потрібно з ними спілкуватися як із звичайними людьми. Табу – це жалість і якесь співчуття тому, що вони не потребують жалості і співчуття. Вони потребують поваги і підтримки”

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний написав передмову до книги, а також вигадав назву “Вони перемогли”.

Війна назавжди змінила нас. Нас – тих, хто пройшов дорогами війни. Тих чиї родини втрачали сон і спокій, бо що секунди боялися підійти до телефону чи почути стук у двері …І Тих хто втратив на війні найдорожче..Ми розуміємо один одного без зайвих слів. Але як нас зрозуміють ті, хто там не був? Як пояснити, що героїзм це не тільки відважний вчинок на полі бою?” , – зазначив в передмові Валерій Залужний.

Анастасія каже, що насправді це історії про переможців.

Насправді ці історії про переможців. Ці історії я знаю, що мені розповідали знайомі, що чи то в шпиталі, чи то в реабілітаційному центрі їх використовують, як такий знаєте мануал: що робити, як далі жити. Тому, що там досить різне охоплення люди з досить різними травмами”, – зазначила авторка.

Вона зізнається писати було важко, але на першому місці було донести ці історії до читача.

Я не знаю як я її написала. Просто писала і все тому, що на першому місці в мене стояло розповісти історії цих людей. Насправді історії з пораненнями дуже витверезують, і коли ти думаєш, що в тебе в житті, щось не так то потім ти думаєш, що насправді в тебе в житті все так і нам треба радіти тому, що в нас є

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

Анастасія наголошує, що українцям, потрібно зробити усе, щоб наше суспільство стало інклюзивним.

Оскільки люди взяли на себе відповідальність за нас, то ми маємо взяти відповідальність за них. Насправді нам потрібно робити все, що ми можемо для того, щоб зробити наше суспільство інклюзивним. Щоб людина, яка йде вулицею на неї там не дивилася не лякалися. Ну це звичайні люди просто без ніг ну вони такі самі як і ми. Щоби ми могли їх приймати. Це дуже важливо і це одне з найважливіших завдань перед нами всіма, щоб люди не закривалися в 4-ох стінах, щоби ветерани повернулися з війни, здобули перемогу і продовжували бути активними членами суспільства”, – наголосила вона.

Фото: Julia News| Юлія Лемешева

На презентації також був присутній письменник та бойовий медик Михайло Цимбалюк.

В кожної воєнної історії, в кожної людини є передісторія, сама історія і як я зрозумів ця книжка яка сьогодні презентується вже післяісторія, тобто продовження, щоб люди знали й розуміли що є не тільки готовність до подвигу і сам подвиг, а і життя після подвигу”, – зазначив письменник.

Презентація “Вони перемогли” уже пройшла в Києві, місто Хмельницький є другим містом, де авторка презентувала книгу. Вона вийшла накладом у дві тисячі примірників.

Матеріали зібрала та опублікувала

Юлія Лемешева

Читайте також. У Хмельницькому відбулася презентація книги бойового медика Михайла Цимбалюка “Синдром відкладеного життя”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *