МАГАТЕ підтверджує початок евакуації жителів Енергодара

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії, присутні на Запорізькій атомній електростанції отримали інформацію про те, що розпочалася оголошена евакуація жителів сусіднього міста Енергодар, де проживає більшість персоналу станції.

Про це йдеться в Заяві Генерального директора МАГАТЕ щодо ситуації в Україні.

Зазначається, що оперативний персонал залишається на майданчику, але генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі “висловив глибоке занепокоєння з приводу дедалі більш напружених, стресових і складних умов для персоналу й родин працівників станції”, де останнім часом спостерігається посилення військової присутності та активності.

Загальна ситуація в районі Запорізької АЕС стає все більш непередбачуваною та потенційно небезпечною. Я надзвичайно стурбований реальними ризиками ядерної безпеки та безпеки, з якими стикається станція. Ми повинні діяти зараз, щоб запобігти загрозі серйозної ядерної аварії та пов’язаних з нею наслідків для населення та навколишнього середовища. Цей великий ядерний об’єкт необхідно захистити. Я продовжуватиму наполягати на тому, щоб усі сторони взяли на себе зобов’язання досягти цієї життєво важливої ​​мети, і МАГАТЕ продовжуватиме робити все можливе, щоб допомогти забезпечити ядерну безпеку та безпеку на станції”, – сказав він.

Також в заяві додається, що експерти МАГАТЕ на місці продовжують регулярно чути обстріли, у тому числі ввечері в п’ятницю. Вони не змогли відвідати Енергодар останніми днями, але отримали інформацію про ситуацію з евакуацією в місті,як і в усьому регіоні, яку оголосили окупаційні війська росіян.

Водночас їм було заявлено, що оперативний персонал не евакуюється і робиться все необхідне для забезпечення ядерної безпеки на станції, всі шість реакторів якої перебувають у зупиненому стані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *