У США директорку школи звільнили за демонстрацію учням статуї Мікеланджело “Давид”

Директорка школи в штаті Флорида була вимушена піти з посади через скарги батьків на те, що їхнім дітям на уроці демонстрували “порнографічні зображення”. Йдеться про заняття з історії мистецтва, на якому учні 6 класу вивчали твори епохи Ренесансу, зокрема статую “Давид” Мікеланджело.

Про це пише  ВВС.

Зазнчається, що рада націлилася на пані Карраскілью, оскільки батьки стверджували, що їх не повідомили заздалегідь про показ оголеного тіла, а один із батьків назвав статую “порнографічною”.

Пані Холлберг відповіла, що вона “здивована”, заявивши, що думати, що статую Давида можна вважати порнографічною, означає не тільки нерозуміння Біблії, але й самої західної культури.

“Я не можу повірити, що це насправді сталося, спочатку я подумала, що це фейкові новини, настільки це малоймовірно та абсурдно. Потрібно розрізняти наготу і порнографію. У Давиді немає нічого порнографічного чи агресивного, це молодий хлопець, пастух, який навіть згідно з Біблією не мав показного одягу, але хотів захистити свій народ тим, що він мав”, — відповіла вчителька.

Також на інцидент відреагував Мер Флоренції Даріо Нарделла. Він запросив учительку, яка показувала учням образ Давида Мікеланджело, відвідати місто та його витвори мистецтва.

“Плутати мистецтво з порнографією просто смішно”, — написав він у Twitter. “Мистецтво — це цивілізація, і ті, хто його навчає, заслуговують на повагу”.

Хоча кілька батьків і вчителів планують протестувати проти відставки пані Карраскілли на засіданні шкільної ради, вона не впевнена, що повернеться на роботу, навіть якщо її запропонують.

Повернувшись до Флоренції, пані Холлберг зауважила: “Від величних статуй до чарівних фонтанів і картин, Італія переповнена витворами мистецтва не лише в музеях, але й у всіх містах, на площах і вулицях, де на деяких зображені оголені фігури.Чи робить це порнографією? Чи слід закривати цілі міста через художні зображення людської форми?”

” Давид” – мармурова статуя роботи італійського скульптора і художника Мікеланджело Буонарроті, вперше представлена ​​флорентійській публіці на площі Синьйорії 8 вересня 1504 року. З того часу п’ятиметрова статуя стало сприйматися як символ Флорентійської республіки й одна з вершин не тільки мистецтва Відродження, а й людського генія в цілому. Зараз оригінал статуї знаходиться в Академії витончених мистецтв у Флоренції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *