У Варшаві відкрили виставку, присвячену реставрації фресок із Гарнізонного храму Львова

У Варшаві 27 квітня представлено виставку “І відкрилися небеса”, присвячену реставрації фресок Франциска Екштайна 1740 року Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла Української Греко-Католицької Церкви (в минулому костелу Єзуїтів). У заході взяли участь настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла отець Тарас Михальчук, а також священник храму – отець Андрій Сіданич.

Про це пише інформаційне видання Капеланство.info.

Фото: Капеланство.info

Оздоблення Гарнізонного храму, а також фрески, які виконав Франциск Екштайн, є унікальними та важливими для нас, львів’ян, загалом українців, а також наших партнерів та сусідів у Польщі. Реставраційний проєкт був унікальним часом, впродовж якого наші реставратори і друзі з Польщі, наша команда з України, могли разом реалізовувати спільну працю і спільно рятувати культурну спадщину. Виставка, відкриття якої відбулось у Варшаві, є присвячена реставраційним роботам у Гарнізонному храмі, над якими працювали дві наші команди. Було надзвичайно важливо зробити виставку у Польщі, щоб наблизити всіх зацікавлених тут до нашого храму, адже не у всіх є змога приїхати і побачити його наживо. Куратором виставки був наш керівник – доктор Павел Болінський, а також організовував інститут “Полоніка”. Відбулося гарне свято, яке підкреслило важливість цього проєкту і порятунку нашої спільної спадщини. Окрім цього, це також був важливий дружній акт, адже можна було зустрітися з польськими колегами і разом потішитися результатами праці”, – розповіла учасниця відкриття виставки, викладачка Львівської національної академії мистецтв, реставраторка Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла Леся Гануляк.

Фото: Капеланство.info

Також зазначається, що реставраційний процес фресок у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла – це найбільший міжнародний проєкт України, над яким одночасно працювали 20 українських та польських реставраторів під керівництвом доктора Павла Болінського. Проєкт тривав впродовж майже 9 років, з яких 2 роки – підготовка до реставрації та проведення досліджень, а 7 років – самі роботи.

Духовенство храму дякує усім добродіям та  жертводавцям за можливість зреалізувати реставрацію склепіння у Гарнізонному храмі, а також інституту “Полоніка”, особливо пані Дороті Янішевській-Якубляк, керівнику проєкту – Павлові Болінському, усім реставраторам” – йдеться в повідомленні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *