День пам’яті Героїв Небесної Сотні

День пам’яті Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

В кінці 2013-го – на початку 2014-го в Україні почалися масові протести. Громадяни виступили проти політики тодішньої влади та її відмови від європейської інтеграції. У результаті в країні відбулася зміна влади – тодішній президент Віктор Янукович та його соратники втекли за кордон. Кульмінацією тих подій, які отримали назву Революції Гідності, стало масове протистояння на Майдані Незалежності у Києві між протестувальниками та силовиками. Сталося це 18-20 лютого 2014 року – саме тоді загинуло найбільше людей. 

Цього дня 2014 року під час Єврореволюції на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Усього за день було до ста жертв, яких назвали “Небесною Сотнею”.

О 22:17 Верховна Рада прийняла постанову “Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України”, низка представників влади заявили про перехід на бік народу. День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності.

Офіційне число Небесної Сотні – 107 осіб. Це були люди різного віку, різної національності, різних професій та соціального статусу.

Наймолодшим з них був Назарій Войтович – йому було всього 17. Найстаршому – Іванові Наконечному – було 82 роки.

20 лютого українці вшановують памʼять Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя за ідеали демократії та права і свободи українців.

Пам’ятний день встановлено указом на той час Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Список Героїв Небесної Сотні можна переглянути на офіційному сайті за посиланням тут. 

Залишити відповідь