У 2023 році не присуджуватимуть театральну премію імені Курбаса

Цьогоріч премію імені Леся Курбаса не вручатимуть, адже, на думку комітету з присудження премії, ніхто не відповідає критеріям.

Про це проінформували у Державному агентстві з питань мистецтв та мистецької освіти при МКІП.

Є правила та вимоги, закладені в положенні про премію імені Леся Курбаса. Ними ми повинні керуватися, ухвалюючи будь-які рішення. Комітет розглядав та оцінював подані твори, а не кандидатури претендентів, серед яких були і дебютанти, і майстри з високою мистецькою репутацію. Та, за умовами, премією імені Леся Курбаса відзначається не внесок того чи іншого режисера в розвиток сценічного мистецтва Україні, а подана ним на конкурс конкретна вистава. На жаль, на думку переважної кількості членів Комітету, робіт, що бездоганно відповідали б критеріям, зазначеним в Положенні про премію Леся Курбаса, цього року не виявилося.

Усвідомлюючи, що так чи інакше відзначена вистава сприйматиметься якщо не як зразок, то як орієнтир для театральної спільноти, члени Комітету зазначили, що цей твір має насправді мати пошуковий, новаторський характер, риси експерименту та резонувати з тенденціями сучасної європейської сцени. На жаль, цьогоріч жодна з поданих робіт не відповідала вказаним вимогам”, – заначив голова Комітету, театральний критик Сергій Васильєв.

Премія імені Леся Курбаса — це премія України в галузі театрального мистецтва, заснована 1995 року Міністерством культури та Спілкою театральних діячів України на честь українського режисера, актора, теоретика театру, драматурга Леся Курбаса.

Читайте також. Премія імені Всеволода Нестайка назвала переможця

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *